IV Rajd Motocyklowy - AK Kampinos

Idź do spisu treści

Menu główne

IV Rajd Motocyklowy

Środowisko > Wydarzenia > 2014

W dniach 19 i 20 lipca 2014 roku gościliśmy na terenie Puszczy Kampinoskiej grupę motocyklistów (stowarzyszonych w ramach Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego) uczestniczących w IV Rajdzie Motocyklowym  Żołnierze Wyklęci Pamiętamy. „Góra” „Dolina”.

Motocykliści podążali śladami zgrupowania Stołpecko-Nalibockiego. W okolicach Nowego Dworu przeprowadzili oni Motocyklową Grę Historyczną, w ramach której docierali do osób pamiętających czasy przemarszu oddziału partyzantów Nalibockich, dowodzonych przez por. Adolfa Pilcha, ps. „Góra”.

W sobotę 19 lipca otrzymaliśmy zaproszenie na ognisko, podczas którego miało miejsce podsumowanie zebranych przez uczestników rajdu faktów dotyczących tamtych wydarzeń.

Na koniec prezes Fundacji Niepodległa Rzeczpospolita Kampinoska
Marcin Biegas przedstawił historię  działań partyzantki puszczańskiej w okresie od 1943 roku. Rozwinął również wątek przybycia oddziałów Nalibockich do Puszczy Kampinoskiej i utworzenia „Grupy Kampinos” AK.

W niedzielę 20 lipca spotkaliśmy się z uczestnikami rajdu na mszy świętej odprawianej w kościele przy Zakładzie dla Niewidomych w Laskach.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego