O nas_ - AK Kampinos

Idź do spisu treści

Menu główne

O nas_

Autorzy strony


mgr inż. Marcin Biegas
Interesuję się historią II Wojny Światowej oraz techniką wojskową.

Od urodzenia związany jestem z Izabelinem i szczególnie ważna jest dla mnie historia "Grupy Kampinos" AK
, której kolebką są tereny dzisiejszej gminy Izabelin.

Odkąd pamiętam, pasjonowało mnie lotnictwo. W wolnych chwilach zajmuję się poszukiwaniem miejsc upadków samolotów z czasów wojny, ustalaniem okoliczności ich zestrzelenia oraz losów ich załóg. Rekreacyjnie latam szybowcami i samolotami.

Obecnie wraz z przyjaciółmi zajmuj
ę się organizowaniem rekonstrukcji i uroczystości upamiętniających działania "Grupy Kampinos" AK

Krzysztof Markiewicz

Każdy z nas, nawet poprzez mało istotne działanie w czasie teraźniejszym mimo woli tworzy historię. Bywa, że  jesteśmy świadkami lub czynnymi uczestnikami wydarzeń ważnych z punktu widzenia społecznego lub kulturowego. Mówimy później: „Mamy co wspominać, mamy z czego być dumni”, ponieważ widzieliśmy coś ważnego, lub uczestniczyliśmy w jakimś znamiennym fakcie historycznym.
Wielokrotnie byłem świadkiem  wydarzeń, spotykałem osoby, szczególnie w latach osiemdziesiątych, o których obecnie wspomina się w  publikacjach historycznych.
Sytuacje, twarze ludzi, emocje pozostają na zawsze głęboko w pamięci. Przychodzi czas, że chcemy przekazać te obrazy potomnym, by poznali źródła swojej godności: wartość rodziny i  wielkość ojczyzny.

Rekonstrukcje historyczne umożliwiają nam - może w namiastce - na „cofnięcie czasu” i otoczenie widzów atmosferą prezentowanych wydarzeń.
Przy budowie scenografii i logistycznej organizacji widowisk  wykorzystuję  umiejętności nabyte w pracy zawodowej.


Olgierd Markiewicz

Jestem studentem UW na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. Zajmuję się zarządzaniem oraz tworzeniem stron internetowych. Moją pasją jest fotografia oraz jej komputerowa obróbka. Prace mojego autorstwa są publikowane w lokalnych gazetach. Większość zdjęć umieszczonych na stronie www.akkampinos.pl również została wykonana przeze mnie.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego